Elektrostatik Toz Boyama

Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik Toz Boya

Elektrik yüklü toz boyaların metal yüzeyine püskürtülmesi sonucu oluşan boyama şekline elektrostatik toz boyama denir. Kullanılan bu toz boyaya da elektrostatik toz boya denir. Elektostatik toz boya metal yüzeylere %98 tutunma oranı ile oldukça başarılı ve profesyonel bir boyama şeklidir. Toz boyalara yüklenen doğru elektrik akımı sayesinde yüzeye tamamen tutunan bu sistem ile oldukça başarılı yüzey boyamaları elde edilmektedir.

Bunun yanı sıra elektrostatik toz boyama işlemi çevreci bir işlemdir ve solvent içermez. Bu da doğaya zarar vermeyen bir işlem olduğunu bize göstermektedir.

Aktif Lazer olarak sizlere en kaliteli ve en dayanıklı boyanmış yüzeyleri elektrostatik toz boyama yöntemi ile sunuyoruz. Lazer kesim işlemlerinin ardından elektrostatik toz boya yapılabilmektedir. Boyama işleminden sonra gerçekleştirilen fırınlama aşaması ile boyanın tamamen yüzeye tutunmasını sağlıyor ve sizlere uzun ömürlü ve mukavemeti yüksek ürünler sunuyoruz.

Elektrostatik toz boyama fiyatları kullanılacak malzeme miktarına ve yüzey çeşitlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Elektrostatik toz boya fiyatı için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Elektrostatik Toz Boya Yapım Aşamaları

 1. Boya yapılacak yüzey öncelikte temizlenir.

Temizlik işlemi esnasında yüzey herhangi bir dış etmenden etkilenmeyecek şekilde korozyona karşı dayanıklı hale getirilir. Bu aşamada sıcak yağ alma, durulama ve sıcak demir fosfat kaplama işlemleri uygulanır. Daha sonra pasivasyon işlemi ile fırınlama yapılır ve yüzey temizliği tamamlanmış olur.

 1. Toz Boya Uygulaması

Toz boya parçacıkları basınçaltında boya tabancasına gönderilerek yüzeye püskürtülür ve tutunması sağlanır. Bu işlem elektrostatik bir işlemdir ve topraklama yapılan yüzeye yapıştırılması olarak açıklanır. Bu işlemin bilimsel temeli pozitifin negatifi çekmesi olarak açıklanabilir.

Pozitif yüklü elektronlar ile negatif yüklü elektronlar birleşerek elektrostatik toz boyama işlemini oluşturur. Pozitif – negatif çekiminin ardından yüzey boyaya tutunmuş olur.

 1. Fırınlama

Boyama işleminin ardından toz boyanın yüzeye tamamen yani %100 tutunmasını sağlamak amacı ile fırınlama işlemi uygulanır. Bu işlem 180 ile 200 derece sıcaklıktaki fırınlarda yapılır. Burada amaç boyanın eriyerek yüzeye başarılı bir şekilde tutunmasını sağlamaktır.

Daha sonra yüzey kullanılabilir hale gelir.

Elektrostatik Toz Boya Kullanım Alanları

Bu kadar başarılı bir boyama işleminin kullanım alanının da çok yaygın olması oldukça normaldir.

Elektrostatik toz boya kullanım alanları;

 • Otomotiv
 • İnşaat
 • Sanayi
 • Beyaz Eşya
 • Bisiklet
 • Alüminyum ve diğer metallerin boyanması
 • Asansör sistemleri
 • Çelik Kapı

Sizler de böylesine çevreci ve solvent içermeyen yüzey boyama çeşidini gönül rahatlığı ile her alanda tercih edebilirsiniz. Elektrostatik toz boya fiyatları için bizi arayınız. Kaliteden asla ödün vermeyen anlayışımız ile Aktif Lazer olarak sizlere en uygun fiyatlar ile en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Elektrostatik Toz Boya Firmaları

İstanbul Elektrostatik Toz Boya Firmaları Arasında bulunan firmamız Aktif Lazer; lazer kesim ve abkant büküm işlemlerinin yanı sıra statik toz boya işleri konusunda da sizlere profesyonel destek sağlamaktadır. Elektrostatik toz boya fırınlarımız ile gerçekleştirilen boyama işlemi hızlı, seri ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Infra-red teknolojisini kullanan firmamız boyama süresini kısaltarak daha kısa sürede daha pratik çözümler sunuyor.

Elektrostatik Toz Boya firmaları arasında yer alan firmamız ile sizlere sektörün en kaliteli ve donanımlı hizmetini vermeye hazırırz. Elektrostatik toz boya avantajlı, uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler sunar. Sektörün lider firmaları arasında bulunan firmamız elektrostatik toz boya sektöründe faaliyet göstermekten gurur duymaktadır.

Sizler de elektrostatik toz boya firmaları arayışı içerisinde iseniz tek yapmanız gereken statik boyama ve toz boyama için bizimle iletişime geçmektir.

Elektrostatik Toz Boyama Avantajları

 • Mükemmel dayanıklılık (Aşınma, korozyon ve kimyasal reaksiyona karşı)
 • Uzun ömürlü kullanım
 • Farklı renklerde boyanabilme
 • Çevre dostu
 • Ekonomik, bütçe dostu
 • Bakımı oldukça kolaydır.
 • Yüzey rengi değiştirilmek istenirse boya kabinlerinde boya silinebilir ve yerine yenisi yapılabilmektedir.
 • Ön boyama işlemine gerek yoktur.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta boyayı yapan kişinin koruyucu maske kullanması gerektiğidir. Bunun dışında herhangi bir özel korumaya ihtiyaç duyulmaz.

[helpie_faq group_id='15'/]

Bilgi & Talep Formu

TOP